menusearch
labkhandsabz.ir

موزهٔ اورسی در پاریس

جستجو
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۳۵:۴۳
۱۴۰۱/۱۰/۲ جمعه
(3)
(0)
موزهٔ اورسی در پاریس
موزهٔ اورسی در پاریس

نویسنده : مهدی صالحی

لبخند سبز - شهر پاریس به عنوان یکی از شهرهای پر توریست اروپا محسوب می‌شود. این تعداد توریست بالا به دلیل جاذبه های گردشگر ی مهمی است که در این شهر وجود دارد. یکی از جاذبه های گردشگر ی موزه اورسی پاریس است. این موزه به دلیل آثار فاخر و زیبایی که در آن موجود است، همواره مورد توجه است. بسیاری از افراد در سفر خود به کشور فرانسه از موزه اورسی پاریس بازدید می‌نمایند. ما نیز قصد داریم با یک دید عمیق این موزه را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه قصد سفر به پاریس و بازدید از موزه اورسی را دارید، ما را تا پایان متن همراهی نمایید.

معرفی موزه اورسی پاریس

موزه اورسی پاریس از بهترین موزه های پاریس در زمینه نقاشی ها و مجسمه های معروف است. این موزه در نزدیکی های برج ایفل و در کنار رود سن واقع شده است. موزه اورسی پاریس همواره خاستگاه بسیاری از مسافران و افرادی است، که به شهر زیبای پاریس سفر می‌نمایند. بنای خود این موزه، یکی از بناهای تاریخی در شهر پاریس محسوب می‌شود و بسیاری از افراد برای دیدن این بنا به آن سرک می‌کشند. آثاری که در این موزه موجود هستند، همگی از آثار گرانبها و قیمتی می‌باشند. گفتنی است اکثر آثار موجود در این موزه نقاشی های معروف با استفاده از سبک های معناگرا و مفهومی است. توصیه ما این است که در سفر خود به کشور فرانسه و شهر زیبای پاریس حتما از این موزه زیبا و دیدنی، بازدید به عمل آورید.

تاریخچه موزه اورسی پاریس

از ساخت بنای موزه اورسی پاریس به مدت یک قرن می‌گذرد. جالب است که بدانید بنای این موزه در ابتدا با نیت ساخت یک موزه نبود و برای یک ایستگاه قطار ساخته شده بود و در سال 1900 نیز به بهره برداری رسید. ساختمان موزه به مدت 40 سال به عنوان ایستگاه قطار استفاده شد، اما با پیشرفت قطارها، دیگر کاربری خود را از دست داد و به محل تعمیر و نگهداری قطارها تبدیل شد. اما در سال 1977 به دلیل زیبایی و جذابیتی که این بنا داشت، تصمیم بر این گرفته شد که این بنا به موزه ای بسیار زیبا تبدیل شود. این موزه از سال 1986 تا به امروز میزبان بسیاری از گردشگر ان بوده و هست. در ساخت این بنا و تبدیل آن به یک موزه زیبا، بسیاری از مهندسان تلاش کرده اند.

 

موزه اورسی پاریس

راهنمای ورود به موزه اورسی پاریس

افرادی که قصد بازدید از موزه اورسی پاریس را دارند می‌توانند با استفاده از تورلیدرهای خود به این مکان گردشگر ی پاریس بروند و در بازدید از آن لذت ببرند. اگر قصد دارید تا بازدیدی ارزان از این موزه داشته باشید، می‌توانید از ساعت چهار و پانزده دقیقه به این موزه مراجعه نمایید، تا از تخفیف آن بهره مند شوید. افرادی که قصد ورود به این موزه را دارند، می‌توانند به صورت اینترنتی بلیط آن را خریداری نمایند. لذا صف خرید بلیط موزه اورسی پاریس با توجه به اهمیت این موزه بسیار طولانی است و افراد باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. شما هر روز می‌توانید برای بازدید از این موزه اقدام نمایید. لازم به ذکر است که این موزه در روزهای پنج شنبه مدت زمان بیشتری را پذیرای بازدیدکنندگان است. توصیه ما این است که اگر قصد بازدید از این موزه را دارید، حتما از یک فرد آشنا به موزه و یا از یک تور لیدر درخواست نمایید، که شما را همراهی نماید. این موزه در منطقه هفت شهر پاریس در نزدیک رود سن واقع شده است. افراد برای رفتن به این موزه می‌توانند، از اتوبوس، مترو و قطار وی ای آر استفاده نمایند.

آثار موزه اورسی پاریس

اگر موزه اورسی پاریس بازدید کنندگان زیادی دارد، به دلیل آثار فاخری است که در این مجموعه موجود است. این آثار در چند بخش دسته بندی می‌شوند. اولین دسته آثار موجود در این موزه نقاشی های فاخری است، که با استفاده از سبک های مختلفی چون رئالیسم و امپرسیونیسم کشیده شده اند. دومین دسته از آثار فاخری که در موزه اورسی پاریس موجود است، مجسمه های مختلف و پر قدمت این موزه است. از معروف ترین مجسمه هایی که در این موزه به چشم می‌خورد، می‌توان به مجسمه عصر برنز و رقاص کوچک اشاره کرد. در این موزه از عکس های متفاوتی نیز استفاده شده است و یک گالری عکس بسیار قوی دارد. از معروف ترین آثار عکاسی که در این موزه موجود است، می‌توان به آثار موریس دنیس، ادگار دگا و پیر بونار اشاره کرد.

نکات پایانی در مورد موزه اورسی

موزه اورسی پاریس به عنوان یکی از برترین موزه های پاریس و دنیا محسوب می‌شود. این موزه نه تنها در ارائه آثار زیبا به مخاطبان مهم است، بلکه بنای خود موزه نیز زیبایی خاص خودش را دارد. شاید این موزه در سایه موزه لوور پاریس کمتر مورد توجه قرار گرفته شده باشد، اما می‌توان گفت این موزه از سایر موزه ها چیزی کم ندارد. ما در این متن سعی کردیم این موزه را از جهات مختلفی مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم مطالب این متن به یاریتان بیاید.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر