menusearch
labkhandsabz.ir

بازدید از موزه

جستجو
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۹:۳۱:۲۵

موزه مردم شناسی ساری

موزه مردم شناسی ساری

موزه مردم شناسی رامسر یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های رامسر است. افرادی که به دیدن دریای خزر می‌روند، کمتر اتفاق می‌افتد که جای دیگری را برای گردش انتخاب کنند؛ اما ماجرای موزه رامسر متفاوت است. اگر عازم شمال هستید و می‌خواهید جاذبه‌ای متفاوت ببینید، حتماً سری به این موزه بزنید.

یکشنبه بیست و سوم اردیبهشت ۰۳ بیشتر بخوانید

مردان نمکی زنجان پایه گذار کشور شوروی

مردان نمکی زنجان پایه گذار کشور شوروی

موزه مردان نمکی موزه ای عجیب و غریب در زنجان است که تمام مردان با نمک از قدیم تا الان را در آنجا جمع کرده اند البته نگران نباشید تنها پنج مرد بانمک در این موزه هستند و الباقی مردان لوس و گاهاً یخ می‌باشند

دوشنبه چهاردهم اسفند ۰۲ بیشتر بخوانید

موزه فلک الافلاک لرستان

موزه فلک الافلاک لرستان

قلعه تاريخي فلک‌افلاک با 5300 مترمربع مساحت، دو صحن، هشت برج، 300 جان‌پناه و چاهي به عمق 40 متر در بلنداي تپه‌اي باستاني در مرکز شهر خرم‌آباد واقع گرديده است. براساس آثار و شواهد به دست آمده و آثاري نظير گرداب سنگي، پل شکسته، آسياب گبري و ديگر بقاياي شهر باستاني شاپور خواست، ساخت اوليه اين بناي شکوهمند تاريخي را به زمان شاپور اول ساساني نسبت مي‌دهند.

شنبه سوم تیر ۰۲ بیشتر بخوانید

موزه بنزين خانه آبادان

موزه بنزين خانه آبادان

جایگاه سوخت آبادان به استناد برخى سوابق به عنوان نخستین جایگاه سوخت در ایران در سال 1306 شمسی (1927 میلادی) در مرکز شهر آبادان  احداث شد. این مکان ابتدا جهت توزیع و فروش نفت سفید مورد استفاده قرار می‌گرفت و حلب های پرشده از مواد نفتی در آن به فروش می‌رسید.
با گذشت زمان و با ورود اتومبیل، این جایگاه به پمپ بنزین تبدیل شد. هنگام سوخت گیری در این پمپ بنزین، ابتدا فرآورده های نفتی که در مخازن پرچ شده نگهداری می‌شد با استفاده از تلمبه های دستی به ظروف پیمانه ای منتقل مى شد و سپس بر اساس نیاز هر مصرف کننده، سوخت به وی تحویل داده می‌شد.

شنبه بیست و ششم فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید

موزه گرمابه پهنه سمنان

موزه گرمابه پهنه سمنان

موزه هایی مثل موزه گرمابه پهنه و یا گرمابه حضرت سمنان از مکانهای تاریخی هستند که با یک تیر می‌توانید چند نشان بزنید هم از دیدن ابنیه تاریخی و نقوش بکار رفته در آن لذت ببرید و هم اینکه با وسایل و ادوات زندگی مردم در آن دوران بشتر آشنا شوید و اطلاعات زیادی را از بازدید به دست آورید که تا سالها در خاطرتان باقی می‌ماند

چهارشنبه نوزدهم بهمن ۰۱ بیشتر بخوانید

آثار سرشناس ایران باستان در موزه لوور

آثار سرشناس ایران باستان در موزه لوور

در موزه لوور اگر فلان آدم مشهور عطسه کرده و می‌توانستند عطسه او را جمع کنند و تبدیل به یک اثر ماندگار کنند قطعه در این موزه هست با هم مشهور ترین آثار این موزه را مرور می‌کنیم

جمعه هفتم بهمن ۰۱ بیشتر بخوانید

باغی که عفیف بود و مایه عبرت دیگران

باغی که عفیف بود و مایه عبرت دیگران

امروز می‌خواهیم به باغی برویم که عفیف است و این عفیف بودن باغ هم از آن چیزهای عجیب و غریب است مگر می‌شود باغ عفیف باشد اگر قرار بود عفیف باشد که باغ نبود آن هم باغی که موزه دارد موزه ادوات جنگی از توپ و تانک تا موزه عبرت که معلوم نیست بابت چی باید عبرت بگیرم ژن خوب نداریم یا خوب درس نخواندیم یا هر یای دیگری به هر حال امیدوارم بعد از دیدن عبرت بگیرید البته حمام هم دارد که مختلط است و این از بقیه جاذبه ها جذابتر است با هم به باغ عفیف آباد شیراز سری بزینم  .

جمعه سی ام دی ۰۱ بیشتر بخوانید

هجوم چهار میلیون حشره به تهران

هجوم چهار میلیون حشره به تهران

بنا به گفته مقامات مسئول در یک اقدام عجیب و غیر منتظره بیش از چهار میلیون گونه حشره نادر و غیر نادر در حرکتی نمادین و اعتراضی در تهران جمع شدند تا به انسانها نشان دهند که می‌توان بدون له کردن و یا فرار از آنها و یا صدا کردن مردان برای کشتن و انتقال این موجودات چندش آور ولی مفید به خارج از ساختمان، زندگی مسالمت آمیزی در کنار انسانها ایجاد کنند ( آره جون عمش )

یکشنبه یازدهم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

موزه و عمارت شهرداری تبریز

موزه و عمارت شهرداری تبریز

کاخ شهرداری تبریز یکی از بناهای زیبا، مستحکم و دیدنی استان آذربایجان شرقی در شهر تبریز است که به عنوان نخستین و تنها موزه تاریخ شهرداری‌ های ایران مطرح است، پس از کشور چین، در ردیف اولین موزه‌ های شهرداری‌ های جهان نیز قرار دارد. این بنا در وسط شهر تبریز و در میدانی موسوم به میدان ساعت واقع شده و در حال حاضر تبديل به موزه اي به نام موزه شهر و شهرداري شده است که روزانه آماده پذيرائي از ميهمانان مي باشد.

پنج شنبه هشتم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

موزه موسیقی اصفهان

موزه موسیقی اصفهان

موزه موسیقی اصفهان از معدود موزه های ایران است که گردشگران خارجی بسیاری را به خود جلب کرده، در این موزه انواع سارهای ایرانی و خارجی نمایش داده شده و در بخش معرفی مشاهیر موسیقی افرادی همچون غلامسین بنان، محمد رضا شجریان و سایر بزرگان موسیقی ایران معرفی شدند

پنج شنبه هشتم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

موزه لوور فرانسه

موزه لوور فرانسه

سال‌ها طول می‌کشد تا بتوانید تمام آثار موجود در موزهٔ لوور را ببینید. موزهٔ لوور شناخته‌شده‌ترین موزهٔ هنری پاریس است و مشهورترین نقاشی نمایش‌داده‌شده در آن، تابلوی مونا لیزا اثر لئوناردو داوینچی است. البته مجموعهٔ شگفت‌انگیزی از هنر ایتالیا در دوران رنسانس نیز در این موزه به نمایش درآمده است. آی. ام. پی (IM Pei)، معمار آمریکایی چینی‌تبار ورودی هرمی مدرن موزهٔ لوور را طراحی کرده است.

دوشنبه پنجم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

موزه ملی مردم‌شناسی مکزیکوسیتی، مکزیک

موزه ملی مردم‌شناسی مکزیکوسیتی، مکزیک

موزهٔ ملی مردم‌شناسی مکزیک، پربازدیدترین موزهٔ مکزیک است. در این موزه آثار باستان‌شناسی و مردم‌شناسی برجسته‌ای از میراث دوران پیشاکُلُمبی (pre-Columbian) مکزیک نمایش داده شده است. (دوران پیشاکُلُمبی، برهه‌ای از تاریخ قارهٔ آمریکاست که در آن هنوز مردم اروپایی به این قاره وارد نشده بودند). در میان این آثار می‌توان به سنگ خورشیدی (Stone of the Sun) (یا سنگ تقویم آزتک، Aztec calendar stone) و مجسمهٔ Xochipilli آزتک اشاره کرد

شنبه سوم دی ۰۱ بیشتر بخوانید