menusearch
labkhandsabz.ir

مراکز خرید کرمانشاه

جستجو
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۹:۲۲:۱۳
۱۴۰۱/۹/۲۸ دوشنبه
(1)
(0)
مراکز خرید کرمانشاه
مراکز خرید کرمانشاه

بازار طلای کرمانشاه

نویسنده : مرضیه حمیدی مجد

لبخند سبز - کرمانشاه یکی از محبوب ‌ترین مقاصد گردشگر ی غرب ایران و شهری خوش آب ‌و ‌هوا با جاذبه‌ های طبیعی زیبا و مردمانی غیور و مهمان ‌نواز است. بیشتر مردم ایران کرمانشاه را با شیرینی ‌های محلی بسیار خوشمزه‌ مانند کاک، نان برنجی و نان خرمایی و روغن کرمانشاهی خوش عطر و طعم می‌‌شناسند.

مراکز خرید کرمانشاه و بازارهای سنتی آن نیز همیشه مورد استقبال مسافران این شهر است و مسافران برای تهیه سوغات‌ های خوشمزه و صنایع ‌دستی زیبای کرمانشاه، حتما از این بازارها دیدن می‌‌کنند.

بازار سنتی ۲۰۰ساله کرمانشاه

بازارها نه تنها برای ایرانیان، جاذبه‌ی گردشگر ی منحصر به فردی هستند، بلکه برای مسافران خارجی نیز از جذابترین مکان‌های توریستی به شمار می‌آیند. ایران از اولین کشورهایی است که از قدیم الایام برای فروش کالای خود، محوطه‌ی بزرگی به نام بازار را ساخته است و فرهنگ ساخت بازارها از کشور ایران به دیگر مناطق خاورمیانه چون سوریه، عراق و... انتقال پیدا کرده است. معماری آن، ریشه‌ی بسیار قدیمی دارد و کهن‌ترین بازارهای باقی مانده ایران نیز به ۱۰۰۰سال پیش می‌رسد که برای بسیاری از علاقه مندان قابل توجه است.

از مراکز خرید مهم شهر کرمانشاه، بازار ۲۰۰ساله‌ی این شهر است که در دوران قاجار ساخته شده است. معماری این بنا از سبک معماری سنتی ایران الهام گرفته است. جدا از خرید، دیدن بازار قدیمی کرمانشاه یکی از جاذبه‌های گردشگر ی این شهر به حساب می‌آید. معماری آن به شکل سقف‌های گنبدی کوچک و طاق و تویزه است. این بازار مانند تمامی بازارهای قدیمی شهرها دارای راسته‌ها هستند که در راسته حجره و یا همان مغازه‌ها قرار دارند.

راسته‌های این بازار به نام کاروانیان، چلنگرها، آهنگرها، بناک دارها، صندوق سازها، کلیمی‌ها، کلوچه‌پزها، زرگرها، حلبی سازها، مسگرها، تفنگ‌سازها و توپخانه است که امروزه در تعدادی از آن‌ها بر خلاف نام‌شان کالاهای دیگری به فروش می‌رسد. به طور مثال روزی در تفنگ خانه وسایل ادوات تفنگ‌های قاجاری تعمیر می‌شده است اما امروز جایش را به دیگر مغازه‌ها با کالاهای وسایل خانه داده است.

برخی راسته‌های بازار با توجه به نامشان همان کالای مخصوص خود را از قدیم الایام تا به امروز می‌فروشند. مانند راسته زرگرها و مسگرهای بازار سنتی کرمانشاه که همچنان به فروش مس و طلا می‌پردازند. در بازار زرگرها نیز رستوران خوبی و کافه‌های سنتی با کیفیتی قرار دارد که اگر دوست داشتید می‌توانید در آن‌ها بعد از بازارگردی و خرید، استراحت کنید

بازار مسگرهای کرمانشاه.

بازار توپخانه کرمانشاه یکی از سراهای هجده گانه این بازار است و امروزه، مرکز فروش میوه و تره‌بار کرمانشاه به حساب می‌آید. اگر می‌خواهید محصولات تازه میوه را بخرید به بازار توپخانه، بخشی از بازار برزگ کرمانشاه می‌توانید بروید.

 یادتان باشد در بازار سنتی کرمانشاه می‌توانید از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را پیدا کنید. اگر اهل گیوه‌های اصیل کرمانشاهی هستید، این بازار یکی از بهترین گزینه‌های خرید گیوه است. جالب است بدانید که گیوه سنتی کرمانشاه، دومین صنایع دستی بود که در بخش میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. بازار کرمانشاه برای خرید صنایع دستی فاخر کرمانشاه چون چرم، گیوه، گلیم، جاجیم، پرده بافی، نمد، ارغوان بافی، قالی و ظروف مسی قلمزنی، گزینه بسیار مناسبی است.

در بخش بازارهای سراجی‌های کرمانشاه، شما می‌توانید کارگاه‌های موج بافی را ببینید و ازخود بافنده خرید کنید. در این کارگاه، یک دستگاه چوبی پارچه بافی است که نمونه‌های این دستگا‌ه‌ها در کارگاه‌های شعر بافی کاشان و یزد است. با این تفاوت که در صنعت موج بافی، یک بافنده به بافته پارچه‌های ضخیم می‌پردازد. قابل توجه شما باید بگوییم که این کارگاه‌ها از معدود کارگاه‌های باقی مانده در ایران هستند که پارچه‌ی ضخیم را می‌بافند.

بازار نان برنجی

مگر می‌شود به کرمانشاه رفت و از نان برنجی خوشمزه آن غافل شد. برای شما مخاطب اهل سفر، بی شک خوراکی‌های هر منطقه یکی از بهترین سوغات‌هایی هستند که می‌توانید برای خود و دوستان و آشنایانتان بخرید. برای خرید نان برنجی معروف کرمانشاه به خیابان مدرس، بالاتر از مسجد جامع کرمانشاه می‌روید و وارد بازار نان برنجی می‌شوید. رایحه‌ی عطر شیرینی‌های نان برنجی از صدها متر آن طرف تر از بازار نیز به مشام شما می‌رسد. بوی شکر،گلاب و هل، فضای دل انگیزی را ایجاد کرده است که برای بسیاری حس نوستالژیک را زنده می‌کند. بازار نان برنجی بهترین مکان برای خرید سوغات نان برنجی‌های تازه کرمانشاه است.

بازار روز گل کرمانشاه

این بازار، گل‌های طبیعی را به شما عرضه نمی‌کند. اسم این بازار به خاطر این است که در بلوارهای گل کرمانشاه قرار دارد و نام آن را اهالی کرمانشاه، بازار روز گل گذاشته‌اند. در بلوار گل‌ها، خیابان نماز شما بهترین سبزی‌های به دست آمده از روستاهای کرمانشاه را می‌توانید بخرید. در فصل اردیبهشت سبزی‌های کوهی و کنگرها فروخته می‌شوند که رایحه ی خوشی را در فضا ایجاد می‌کنند. خورش کنگر از خورشت مورد علاقه‌ی کرمانشاهی‌ها است و اگر در ماه اردیبهشت در این منطقه بودید، یادتان باشد کنگر تازه را که از ارتفاعات کرمانشاه چیده شده است برای خودتان خریداری کنید.

بازار چهار راه اجاق کرمانشاه؛ مکانی برای خرید وسایل چرمی

یکی از صنایع دستی کرمانشاه، چرم سازی است و یادتان باشد پیدا کردن وسایل چرم‌سازی سنتی در آن به راحتی امکان پذیر است. اگر کیف و کفش چرمی با کیفیت می‌خواهید به بازار چهارراه اجاق بروید و با دیدن کالاهایی از چرم‌های مصنوعی و طبیعی یکی از آن‌ها را برای خودتان خریداری کنید.

جمعه بازار کرمانشاه

اگر جمعه در کرمانشاه هستید و اجناس ارزان قیمت می‌خواهید خریداری کنید، تیم محتوای علاءالدین به شما جمعه بازار کرمانشاه را پیشنهاد می‌دهد. برای رفتن به این بازار باید به قسمت کوه شرقی طاق بستان بروید و در پارک شرقی ورودی جمعه بازار را می‌بیینید که اجناس مختلفی در آن عرضه می‌شود و قیمت کالاهایشان نسبت به دیگر بازارهای کرمانشاه ارزان‌تر است.

بازار روز کرمانشاه

بازار روز کرمانشاه در میدان آزادی، بلوار شهید بهشتی هر روز برقرار است که اهالی شهر، مایحتاج میوه و تره بار، مواد پروتئینی مانند میگو و ماهی خود را از آن خریداری می‌کنند. در این بازار روز، بسیاری از فروشنده‌ها، کالاهایشان بر روی میز چیده‌اند که مانند بازارهای روباز شهرهای شمالی است و جنب و جوش زندگی در این بازار را می‌توانید ببینید.

پاساژهای کرمانشاه؛ دیگر مراکز خرید این شهر

در شهر کرمانشاه فقط بازارهای سنتی و قدیمی نیست بلکه مانند بسیاری از شهرهای دیگر ایران، پاساژهای مدرنی دارد که در آن وسایل مختلفی به فروش می‌رسد.

مرکز خرید الهیه

در خیابان کاشانی کرمانشاه، در شهرک الهیه، مرکز خرید بسیار بزرگ و لوکسی به نام الهیه ساخته شده است که در آن می‌توانید کالاهای متنوعی از جواهرات، پوشاک، وسایل منزل و مبلمان را مشاهده کنید. این مرکز خرید بسیار تمیز و شیک است و هیاهوی بازارهای سنتی را ندارد.

مرکز خریدارگ کرمانشاه

مرکز خرید ارگ کرمانشاه

در میدان مصدق کرمانشاه، مرکز خرید ارگ قرار دارد. این مکان، بهترین مرکز برای خرید پوشاک با طرح‌های زیبا به حساب می‌آید و مغازه‌های متنوعی برای لباس مردانه، زنانه، بچگانه در آن وجود دارد. این مرکز، تجهیرات کامپیوتری و تلفن همراه را نیز دارد. در یکی از بخش‌های آن نیز مغازه‌های سنگ‌های قیمتی و جواهرات وجود دارد. خوب است بدانید که آخر هفته‌های این پاساژ معمولا شلوغ است.

مرکز خرید نوبهار پلازا کرمانشاه

اگر به دنبال عینک آفتابی در کرمانشاه هستید و یا لوازم آرایشی و بهداشتی می‌خواهید، مرکز خرید نوبهار پلازا در خیابان ۲۲بهمن در چهار راه نوبهار بهترین گزینه برای شما است. این مرکز جدا از عینک آفتابی و لوازم آرایشی بهداشتی، پوشاک زنانه و مردانه لوازم خانگی، کیف و کفش و مغازه‌های طلا و جواهرات را نیز دارد.

مرکز خرید لیلیوم

از دیگر ساختمان‌های لوکس کرمانشاه و مراکز خرید مدرن، مرکز خرید لیلیوم است که چندین طبقه دارد و اجناس آن، به خاطر برند بودن، گران‌ترین قیمت کالاهای شهر به حساب می‌آیند. در طبقه‌ی چهارم این مرکز، یکی از فست فود‌های معروف کرمانشاه را قرار دارد که بسیاری برای خوردن یک فست فود با کیفیت به مرکز خرید لیلیوم در خیابان کسری می‌روند.‌

مرکز خرید لیلیوم کرمانشاه

پاساژ سریری

یکی از لوکس‌ترین مغازه‌های کرمانشاه در پاساژ سریری در خیابان معلم است. اگر جنسی با کیفیت و برند می‌خواهید، پاساژ سریری کرمانشاه، گزینه‌ی بسیار مناسبی است که آن در کیف و کفش، پوشاک مردانه و زنانه عرضه می‌شود.

پاساژ صدف کرمانشاه

از معروف‌ترین مراکز خرید کرمانشاه، پاساژ صدف است که اجناسی مانند پوشاک بچگانه، زنانه و مردانه در آن وجود دارد که آنچنان گران نیست. البته یادتان باشد هیچ کدام یک از اجناس آن برند نیست. این پاساژ مرکز خرید معروفی در بین کرمانشاهی‌ها است که در خیابان معلم قرار دارد و همواره خریداران زیادی در حال رفت و آمد به این مکان هستند.

پاساژ قصر؛ مرکز بازی‌های دیجیتال در کرمانشاه

پاساژ قصر، مکان بسیار محبوبی برای کودکان و نوجوانان است که بازی‌های کامپیوتری را دنبال می‌کنند و می‌توانند جدیدترین سی دی‌های بازی خود را از آن خریداری کنند. اگر هم نیازمند کپی و یا پرینیت در طول سفر خود هستید، پاساژ قصر یکی از بهترین گزینه‌ها در شهر کرمانشاه به حساب می‌آید.

پاساژ کیش کرمانشاه

اگر به دنبال اَکسسوری‌های تلفن همراه خود هستید و یا می‌خواهید یک سیم شارژ مناسب برای گوشی همراه خود پیدا کنید، پاساژ کیش در کرمانشاه بهترین گزینه است. این پاساژ در زمینه فروش موبایل و سیم کارت فعالیت می‌کند و بسیاری از مغازه‌های طبقات آن نیز به تعمیر موبایل‌ها می‌پردازند. اگر اتفاقی برای گوشی همراهتان در طول سفر افتاد، هنگ کرد و نیازمند تعمیر نرم افزاری بود، تیم محتوای علاءالدین تراول به شما پاساژ کیش کرمانشاه را معرفی می‌کند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر