menusearch
labkhandsabz.ir

میثم صالحی

جستجو
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۳:۴

بالش مسافرتی ! چیست، چرا و چگونه ؟

بالش مسافرتی ! چیست، چرا و چگونه ؟

یک بالش مسافرتی خوب می‌تواند در سفرهای طولانی به راحت بودن شما در خودرو کمک کند. در حالت ایده‌آل، بالش کمک می‌کند تا گردن یا بدن شما در موقعیت بهتری قرار بگیرد و بتوانید آرام بخوابید، حتی اگر جای شما تنگ و ناراحت‌کننده باشد. بالشی را انتخاب کنید که مناسب سبک خواب شما باشد.

دوشنبه نهم مرداد ۰۲ بیشتر بخوانید

مهمانی خانه داروغه

مهمانی خانه داروغه

وقتی صحبت از داروغه می‌کنیم بی اختیار یاد داروغه ناتینگهام در داستن رابین هود می‌افتیم با آن شکم گنده که هر چه پول می‌گرفت : پرنس چالرز شما را دعا می‌کند. ولی حالا اینکه خانه داروغه در مشهد باشد هم دیدنی است،  از آن دست‌ خانه‌هایی که به محض وارد شدن‌، آجرهای خانه و کاشی‌های کف حیاط حکایت روزها و شب‌هایی که به خود دیدند، را می‌گیوند.

چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۰۲ بیشتر بخوانید

معرفی بهترین رستورانهای رامسر

معرفی بهترین رستورانهای رامسر

لبخند سبز - رامسر که از دیرباز یکی از شهر های گردشگری ایران بوده در کنار جاذبه های گردشگری همانند تله کابین، دریاچه قو، آبشار سیاسرت، کاخ مرمر و مکانهای دیگر رستورانهای خوبی دارد در این مقاله به معرفی بهترین رستورانهای رامسر می‌پردازیم

دوشنبه بیست و دوم خرداد ۰۲ بیشتر بخوانید

عجیب ترین شهرهای زیر زمینی جهان

عجیب ترین شهرهای زیر زمینی جهان

در زمانهای گذشته شهرهای زیرزمینی که در طول دوران های مختلفی از تاریخ ساخته شدند و به عنوان پناهگاه در دوران جنگ یا برای حفاظت از خطرات ناشی از عوامل طبیعی و یا به عنوان مکان هایی مقدس مورد استفاده قرار گرفته که در کشور خودمان نیز در برخی از شهرها پیدا می‌شود و حتی در زیر تخت جمشید نیز وجود دارد
عجیب ترین شهرهای زیرزمینی همچنین موضوع بسیاری از افسانه های باستانی بوده و اسرارهایی را درون خود جای داده که موجب تغییراتی در درک ما در خصوص جهان پیرامون و تاریخ شهرنشینی انسان ها است. بسیاری از این شهرهای زیرزمینی در دوره مدرن امروزی همچنان کشف نشده باقی مانده اند اما تعداد اندکی از‌ آنها وجود دارند که تاریخ واقعی خود را به نمایش گذاشته تا انسان ها با شرایط و نحوه زندگی‌ آنها بیشتر آشنا شوند. با الی گشت همراه باشید تا در مورد مرموزترین شهرهای زیرزمینی بیشتر بدانیم.

سه شنبه پنجم اردیبهشت ۰۲ بیشتر بخوانید

کجای ایران با دوچرخه طبیعت گردی کنیم؟

کجای ایران با دوچرخه طبیعت گردی کنیم؟

قدیم ها که ما نوجوان بودیم و بعدش جوان شدیم و در همان ایام دوچرخه سواری می‌کردیم از این ادا بازی ها مد نبود مسیر دوچرخه سواری ما سر کوچه تا ته کوچه و گاها خیابان های اطراف و بعد ها که بزرگتر شدیم روستاهای اطراف را هم می‌رفتیم البته بودند افرادی که از این شهر به آن شهر با دوچرخه سفر می‌کردند الان دوچرخه سواری و مخصوصا دوچرخه سواری در برخی از جاده ها به یک جاذبه گردشگری بدل شده است که در زیر برخی از مسیرهای دوچرخه سواری که گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند را معرفی کرده ایم 

چهارشنبه شانزدهم فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید

جشن «باد روزی» جشن بادبادکها ایران باستان

جشن «باد روزی» جشن بادبادکها ایران باستان

جشن نخ های رنگی یا جشن بادورزی همان جشن بادبادکهایی است که ما امروز برگزار می‌کنیم این جشن در بیست و دوم (22) بهمن ماه خورشیدی برابر با 16 بهمن ماه اوستایی است

شنبه بیست و دوم بهمن ۰۱ بیشتر بخوانید

نمایش بناهای تاریخی جهان در ایران

نمایش بناهای تاریخی جهان در ایران

می دانم دیدن کل دنیا هم وقت می‌خواهد هم حال و حوصله وگرنه پول را که همه دارید اگر می‌خواهید خانواده را برای دیدن دنیا معروف ترین جاذبه های دنیا ببرید زیاد هزینه نکنید همین ملایر در استان همدان خودمان همه اینها را یکجا جمع کرده نه اینکه از آنجا کنده باشد و آورده باشد خیر بلکه همه را همین جا با مقیاس کوچکتر ساخته است

چهارشنبه بیست و هشتم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

چه کیسه خوابی بخریم پر یا الیاف؟

چه کیسه خوابی بخریم پر یا الیاف؟

خوابیدن در بیابان و آن هم در سرمای زمستان و درون کیسه خواب از آن لذتهایی است که به خستگی تمام طول روز می‌ارزد ولی اینکه چه کیسه خوابی تهیه کینم هم نکته مهمی است چون هر کیسه خوابی، کیسه ای آرامش بخش برای خواب شبانه نیست در این مطلب شما را برای تهیه یک کیسه خواب خوب همراهی می‌کنیم .

یکشنبه بیست و پنجم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

هجوم چهار میلیون حشره به تهران

هجوم چهار میلیون حشره به تهران

بنا به گفته مقامات مسئول در یک اقدام عجیب و غیر منتظره بیش از چهار میلیون گونه حشره نادر و غیر نادر در حرکتی نمادین و اعتراضی در تهران جمع شدند تا به انسانها نشان دهند که می‌توان بدون له کردن و یا فرار از آنها و یا صدا کردن مردان برای کشتن و انتقال این موجودات چندش آور ولی مفید به خارج از ساختمان، زندگی مسالمت آمیزی در کنار انسانها ایجاد کنند ( آره جون عمش )

یکشنبه یازدهم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

پارک ملت تهران

پارک ملت تهران

پارک ملت که در سال ۱۳۵۳ به طور کامل به بهره‌ برداری رسید یکی از ده پارک برتر تهران است. اینجا تفرجگاهی مفرح و دلنشین در شمال پایتخت است که با نقش و رنگ گل ها و درختان زیبا، مجسمه های کوچک و بزرگِ مفاخر ایران، پردیس سینمایی باشکوه، زمینهای ورزشی و بازی کودکان سالهاست در خدمت هموطنان است.
این پارک به لحاظ تاریخچه و قدمت و واقع شدن در در منطقه ‌ای زیبا و خوش آب و هوا و معماری اصیل از اهمیت بالایی برخوردار است. پارک ملت یا بوستان ملت در منطقه ۳ شهرداری تهران واقع شده و با مساحت ۳۴ هکتار یکی از بوستان های بزرگ تهران محسوب می‌شود. طراحی آن به صورت نامنظم و به سبک پارک های انگلیسی است.
پارک ملت ۱۲۰ گونه درخت و درختچه و درخت میوه دارد و در قسمت انتهایی پارک، سینمایی چهار بعدی تاسیس شده است. روبروی این سینما، پردیس سینمایی ملت واقع شده که سازه ‌ای جالب توجه است. این سینما دارای ۵ سالن است که انتخاب فیلم مورد نظر تان را راحت تر می‌ کند.
پارک ملت بر اساس نظرسنجی، نخستین بوستانی است که شهروندان تهرانی آن را به میهمان غیر تهرانی خود معرفی می‌کنند.

چهارشنبه هفتم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

کلیسای ارتدکس یونانی ایا تریادانه

کلیسای ارتدکس یونانی ایا تریادانه

کلیسای زیبای ارتدکس یونانی ایا تریادا که بزرگترین کلیسای ارتدکس یونانی استانبول هست در سال 1880 میلادی ساخته شده و هنوز هم مورد استفاده اقلیت یونانی ساکن در این شهر قرار میگیره.
این کلیسا که در جوار میدان تقسیم قرار گرفته و گنبد اونو به وضوح میتوان از میدان تقسیم دید، از اولین کوچه خیابان استقلال به راحتی قابل دسترسیه و بازدید از اون قطعا خالی از لطف نیست.

پنج شنبه هفدهم آذر ۰۱ بیشتر بخوانید