menusearch
labkhandsabz.ir

طبیعت گردی

جستجو
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۴:۴۰:۷

شهردار ونیز: اگر گردشگران بیایند فحش می‌دهم

شهردار ونیز: اگر گردشگران بیایند فحش می‌دهم

شهردار شهر ونیز در ایتالیا ورود گروهی گردشگران بیش از 25 نفر را ممنوع اعلام کرد و گفت: اگر بیشتر از این بیایید در جلسات شورای شهر شما را فحش می‌دهیم

دوشنبه یازدهم دی ۰۲ بیشتر بخوانید

دریاچه نمک قم بزرگترین آینه طبیعی ایران

دریاچه نمک قم بزرگترین آینه طبیعی ایران

دریاچه نمک حوض سلطان به مساحت تقریبی ۲۴۰ کیلومتر مربع در شمالشرق شهرستان قم واقع شده‌است. در مواقع بارندگی و ذوب برف‌های ارتفاعات اطراف، چون بر میزان آب ورودی افزوده می‌شود، وسعت آن زیاد و در غیر از این ایام، وسعت آن کم می‌شود. بدین ترتیب سطح آب دریاچه پیوسته در نوسان است.

شنبه چهاردهم مرداد ۰۲ بیشتر بخوانید

استخر لاهیجان نگین گیلان

استخر لاهیجان نگین گیلان

می‌گویند این استخر را شاه‌عباس ساخته تا آبی که از کوه جاری می‌شود برای آبیاری شالیزارها ذخیره گردد. استخر شاه‌عباسی حالا نگینی بر دل لاهیجان شده، استخری بزرگ با دورنمایی از شیطان کوهِ همیشه‌سبز و حاشیه شمشاد کاری شده و بلواری پر از گل و منظره‎ای از مرغ‌های دریایی و مرغابی‌های وحشی که بر آسمان پرواز می‎کنند، بر سطح آب می‌نشینند و شنا می‌کنند و آدم را غرق غوغای خودشان می‌کنند.

جمعه بیست و دوم اردیبهشت ۰۲ بیشتر بخوانید

تنها غار کهکشانی جهان در ایران

تنها غار کهکشانی جهان در ایران

حواستان باشد که داخل تنها غار کهکشانی جهان به آرامی صحبت کنید و صدای بلند ایجاد نکنید چرا که دیواره‌های آن ناپایدار هستند و امکان ریزش بر اثر امواج صوتی بلند را دارند.

چهارشنبه سی ام فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید

سفر به بجنورد، زیستگاه یوز پلنگ آسیایی

سفر به بجنورد، زیستگاه یوز پلنگ آسیایی

فصل بهار مخصوصاً از اواسط آن بهترین زمان برای گردشگری در دل طبیعت است که هر بیننده ای را مجذوب زیبایی خود می‌کند، یکی از مناطق جذاب، بکر و بسیار زیبای ایران استان خراسان شمالی به مرکزیت بجنورد است، در این مطلب می‌خواهیم سری به این استان بزنیم و از جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی در طراف این شهر لذت ببریم 

سه شنبه بیست و نهم فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید

عکسهایی از طبیعت سامان بهشت چهارمحال و بختیاری

عکسهایی از طبیعت سامان بهشت چهارمحال و بختیاری

استان چهارمحال و بختیاری به مرکزیت شهرکرد به دلیل وجود آب و هوای کوهستانی و کوهپایه ای و همچنین وجود زاینده رود که سرتاسر این استان را طی می‌کند از مناطق گردشگری طبیعی ایران به شمار می‌رود که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌نماید که شهرستان سامان یکی از مهمترین نقاط طبیعت گردی در این استان است که در کنار طبیعت زیبا آثار باستنی همچون پل زمان خان ، پل هوره، پل ایلبگی، پل کاهکش، پل چلوان و پل چم نار و امام زاده بابا پیر احمد است.

دوشنبه بیست و هشتم فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید

کوه همیشه سوزان رامهرمز خوزستان

کوه همیشه سوزان رامهرمز خوزستان

از قدیم مردم محلی به این کوه «تشکوه» می‌گویند. تش در زبان محلی به‌معنای آتش است. روشنی آتش این کوه در تاریکی شب جلوه زیبایی به منطقه می‌دهد.

یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید

نورباران غار کیخسرو در شب اول سال نو

نورباران غار کیخسرو در شب اول سال نو

غار کیخسرو یا محل فوت کیخسرو که در بعضی سالها،در شب نوروز و یا در هنگام تحویل سال، صدای توپ و نقار خانه از آن شنیده می‌شود و گاهی غار، نور باران می‌گردد و زیارتگاه زرتشتیانی از ایران و هند است در شهرستان شازند استان مرکزی قرار دارد.

شنبه پنجم فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید

مخوف ترین زندان دیوان جهان در ایران

مخوف ترین زندان دیوان جهان در ایران

شاید اگر می‌دانستید مخوف ترین اثر تاریخی جهان به نام زندان دیوان در ایران قرار دارد که هنوز هم همان کاربرد را دارد از ترس مو به تنتان نمی‌ماند و تمامش به صورنت خودکار اپیلاسیون می‌شد ولی خوب چون نمی‌دانستید مو دارید و الان که می‌دانید هم آنقدر موهایتان ضخیم شده است که به این راحتی ها نمی‌ریزد پس نگران نباشید ولی زندان دیوان یا زندان حضرت سلیمان در آذربایجان غربی شهرستان تکاب قرار دارد در این زندان عجیب و غریب که از زیر به دریاچه تخت سلیمان در چند ده کیلومتری خود ارتباط دارد حضرت سلیمان دیوان را زندانی می‌کرده است که مردم محلی تا همین چند سال پیش هم صدا و دود آنها را می‌دیدند و می‌شنیدیند . 

دوشنبه پانزدهم اسفند ۰۱ بیشتر بخوانید

تنگ‌ براق  بهشت گمشده استان فارس

تنگ‌ براق  بهشت گمشده استان فارس

تنگ براق نام روستایی از توابع بخش سده، شهرستان اقلید در ۱۹۰ کیلومتری شمال شیراز است. این تنگه در میان انبوه درختان سر به فلک کشیده با آبشار، غارهای زیبا، رودخانه، چشمه‌ها، آبچک‌ها و ستون‌های آهکی مناظر زیبایی را به وجود آورده که چشم هر رهگذر را به خود خیره کرده است.

پنج شنبه بیست و نهم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

تالاب ارواح ایران

تالاب ارواح ایران

تالاب ارواح نوشهر در شمال ایران از آن جاهایی است که ترس را در دل آدم می‌اندازد

پنج شنبه سوم آذر ۰۱ بیشتر بخوانید