menusearch
labkhandsabz.ir

تنها غار کهکشانی جهان در ایران

جستجو
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۳۸:۲۲
۱۴۰۲/۱/۳۰ چهارشنبه
(0)
(0)
تنها غار کهکشانی جهان در ایران
تنها غار کهکشانی جهان در ایران

کشف غار عجیب در ایران با ظاهر کهکشانی + تصاویر

زهرا علی خانی

لبخند سبز - جزیره هرمز دیدنی‌های زیادی دارد، اما عجیب‌ترین غار ایران با ظاهر کهکشانی بدون تردید زیباترین قسمت آن است. دهانه غار در انتهای دره قرار دارد و ظاهر آن به نظر قابل توجه نیست. حتی عده‌ای با دیدن ورودی نه چندان هیجان انگیز آن از وارد شدن به غار منصرف می‌شوند. اما پس از عبور از دهانه تنگ و کوتاه غار و نیم‌خیز پیش رفتن، به جایی خواهید رسید که دیگر شبیه زمین نیست.

لایه‌های رسوبی رنگارنگ تمام دیواره غار را پوشانده‌اند. اگر علاقمند به حوزه زمین شناسی یا کانی شناسی هستید، این مکان بهترین جا برای انجام مشاهدات علمی است. کانی‌های مختلف از جمله پیروکسن، پیریت و... در درون غار قابل مشاهده‌اند. داخل غار کاملا تاریک است و هر چند چراغ قوه گوشی تا فاصله‌ای اندک کفایت می‌کند، اما برای بهتر دیدن، حتما چراغ قوه قوی‌تری به همراه داشته باشید تا از مناظر لذت ببرید.

حواستان باشد که داخل تنها غار کهکشانی جهان به آرامی صحبت کنید و صدای بلند ایجاد نکنید چرا که دیواره‌های آن ناپایدار هستند و امکان ریزش بر اثر امواج صوتی بلند را دارند.

کشف غار عجیب در ایران با ظاهر کهکشانی + تصاویر کشف غار عجیب در ایران با ظاهر کهکشانی + تصاویر

کشف غار عجیب در ایران با ظاهر کهکشانی + تصاویر

کشف غار عجیب در ایران با ظاهر کهکشانی + تصاویر  کشف غار عجیب در ایران با ظاهر کهکشانی + تصاویر کشف غار عجیب در ایران با ظاهر کهکشانی + تصاویر کشف غار عجیب در ایران با ظاهر کهکشانی + تصاویر کشف غار عجیب در ایران با ظاهر کهکشانی + تصاویر کشف غار عجیب در ایران با ظاهر کهکشانی + تصاویر کشف غار عجیب در ایران با ظاهر کهکشانی + تصاویر

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر