menusearch
labkhandsabz.ir

تالاب ارواح ایران

جستجو
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۹:۲۳:۵۹
۱۴۰۱/۹/۳ پنج شنبه
(3)
(0)
تالاب ارواح ایران
تالاب ارواح ایران

تالاب ارواح نوشهر
درختان شکسته و پوسیده و جنگل ممرز در جوار تالاب ارواح
تالاب ارواح یا دریاچه ممرز در فاصله حدود ۵۰ کیلومتری از نوشهر، یکی از جاذبه‌های طبیعی منحصربه‌فرد در استان مازندران است. این دریاچه بین جنگل‌های حفاظت‌شده ممرز قرار دارد و موقعیت خاص و ممتاز آن سبب انتخاب نام تالاب ارواح برای این دریاچه شده است.

اگر برای بازدید از تالاب ارواح ساعت‌های نخست روز را انتخاب کنید با منظره‌ای عجیب از درختان پوسیده میان مه مواجه خواهید شد. آب بخش‌های زیادی از این دریاچه باتلاقی است و درختان و گیاهان در بخش‌های مختلف آن پوسیده‌اند. نام‌گذاری این تالاب به نام ارواح توسط محلیان این منطقه انجام شده و تنها به‌دلیل فضای وهم‌آلود این دریاچه است و هیچ ریشه خرافی دیگری ندارد.

دریاچه پوشیده از مه و درختان پوسیده در تالاب ارواح

منبع عکس: سایت گردشگر ی ایران، عکاس نامشخص

در فصل‌های بهار، پاییز و زمستان در طول روز این دریاچه پوشیده از مه غلیظ است و در فصل تابستان این حالت دریاچه در طول روز از بین می‌رود. صدای پرندگان و جانوران اطراف دریاچه ارواح در سکوت این منطقه، بر رمزآلودی این تالاب می‌افزاید. اگر علاقه‌مند به بازدید از جاذبه‌های عجیب طبیعی هستید، زمانی را به دیدن این تالاب اختصاص دهید.

دریاچه ممرز در نزدیکی روستای صلاح الدین کلا و در منطقه‌ای مرتفع و خوش آب و هوا قرار گرفته است. دسترسی به این دریاچه از مسیر جاده جنگلی میسر می‌شود و جنگل‌های اطراف بسیار بکر و دست‌نخورده و مناسب پیاده روی هستند.

آدرس تالاب ارواح: استان مازندران، نوشهر، پنج کیلومتری شمال روستای چلندر

 تالاب ارواح نوشهر
تالاب ارواح نوشهر
 تالاب ارواح نوشهر
تالاب ارواح نوشهر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر