menusearch
labkhandsabz.ir

روستای فوشه منطقه خوش آب و هوا در گیلان

جستجو
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۸:۴:۳۹
۱۴۰۲/۳/۱۶ سه شنبه
(0)
(0)
روستای فوشه منطقه خوش آب و هوا در گیلان
روستای فوشه منطقه خوش آب و هوا در گیلان

لبخند سبز - روستای فوشه، یکی از روستاهای استان گیلان است. روستاهای حیدر الات و قلعه رودخان، در مجاورت این روستای سرسبز، دیدنی و زیبا هستند و این روستا هرساله سیل عظیمی از گردشگر را در خود جمع می‌کند.

روستای فوشه در ۲۲ کیلومتری جنوب غربی شهرستان فومن قرار دارد و جنوب و غرب آن را جنگل ها و کوه های زیبا احاطه کرده است. فوشه از زیباترین روستاهای کوهپایه ای ایران است و رودخانه ها، جنگل ها و زمین های چای، زیبایی خاصی به آن بخشیده بطوری که گردشگر ان زیادی به بازدید از طبیعت بکر آن می‌روند.

اگر قصد سفر به این روستای خوش آب و هوا را داشته باشید باید از فومن به طرف قلعه رودخان بروید در این روستا به تابلویی برمی خورید که شما را به سمت روستای فوشه راهنمایی می‌کند. در وسط روستا ی فوشه، رودخانه ای وجود دارد که آن را به دو بخش بالا و پایین تقسیم می‌کند اگر عاشق جنگل و طبیعت سرسبز این محل هستید باید به قسمت بالایی روستا بروید.

 

روستای فوشه

برای گشت و گذار در جنگل می‌توانید اتومبیل خود را در ابتدای مسیر پارک و پیاده به دل جنگل بزنید. در قسمت های مختلف جنگل در کناره رودخانه، حوضچه هایی را می‌بینید که می‌توانید در‌ آنها آبتنی کنید. در دل جنگل های بکر این روستا بقعه ای را پیدا می‌کنید که متعلق به آقا شیخ جمال است و در کنار تراس رودخانه ای قرار دارد، تراسی که گرداگرد آن درختان زیبای شمشاد قرار دارند. مردم دراین محل هم زیارت می‌کنند و هم برای کوهپیمایی های عمومی در این قسمت جمع می‌شوند.

روستای فوشه

جنگل های فوشه

اگر ماجراجویی را دوست دارید حدود ۲ ساعت در جنگل های کوهستانی پیاده روی کنید تا به غاری زیبا برسید و در همراه جنگل گردی، دیدن غاری زیبا را هم تجربه کنید. این غار با دهلیزها و دالان های مختلف از زیباترین غارهای گیلان است و اسم آن در لیست غارهای کشور به ثبت رسیده است.

غار روستا

در دامنه های این روستا، زمین های سرسبز چای وجود دارد که مردم روستا بر روی‌ آنها کار می‌کنند اگر در فصل چای به این محل بروید می‌توانید چای خوش عطر و تازه را خریداری کنید و به عنوان سوغات به شهر خود ببرید. در دو طرف رودخانه، خانه های روستایی با بافت سنتی و قدیمی را به صورت پراکنده می‌بینید، در روستا محله های مختلفی وجود دارد که در هر کدام از آن جاذبه های دیدنی زیادی وجود دارد.

تصاویری از روستای فوشه

این روستا با وجود جاذبه های طبیعی بسیاری که دارد اما برای اقامت در آن اقامتگاهی به جز خانه های افراد محلی را نمی‌توانید پیدا کنید، چند نفر از افراد محلی، خانه خود را برای اسکان گردشگر ان در نظر گرفته اند که می‌توانید با دادن مبلغی از آن استفاده کنید.

بیش از ۲۰۰ نفر در این روستا زندگی می‌کنند که بیشتر‌ آنها بر روی زمین های چای کار می‌کنند و یا کرم ابریشم پرورش می‌دهند. با اینکه این روستا زیبایی های بسیاری دارد و با جاذبه های طبیعی خود می‌تواند گردشگر ان بسیاری را به خود جذب کند اما امکانات چندانی برای گردشگر ان ندارد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر