menusearch
labkhandsabz.ir

مهدی صالحی

جستجو
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ | ۱۰:۲:۲۴

هات داگ؛ پنجره بسته هالیوود به سینمای آلمان

هات داگ؛ پنجره بسته هالیوود به سینمای آلمان

زمانی که لوک و تئو با هم مأمور می‌شوند تا از درب خروجی کاخ ریاست جمهوری محافظت کنند. برای تئو، چنین افتخاری به نوعی ارتقاء و گامی دیگر به سمت حرفه ای شدن به عنوان نجات دهنده کشور محسوب می‌شود اما برای لوک این یک جریمه تحقیرآمیز و نادیده گرفتن ویژگی‌های او به عنوان یک ابرقهرمان است.

سه شنبه چهاردهم آذر ۰۲ بیشتر بخوانید

آب دوغ خیار غذای سلاطین

آب دوغ خیار غذای سلاطین

در وصف آب دوغ خیار آورده اند که این مثلث طلایی که آن را در چله تموز(تابستان) به یمن و برکت گرمای بی حد و خارج از توان و ایضاً به سبب خنکی جان و جگر در فصل وِلو که معمولاً دو هفته است و شاهان و درباریان و ایضاً کل ساختمان همه کارها را تعطیل می‌کردند و برای درک حال رعیت به میان آنها می‌رفتند و فقط همین غذا را می‌خوردند و بعد از آن آروغ می‌زدند و اُرد ناشتا می‌دادند چون عمراً سلطان و اطرافیان با خوردن آب دوغ خیار سیر شوند.

چهارشنبه هجدهم مرداد ۰۲ بیشتر بخوانید

نخل گردانی آئین عزاداری از عهد ساسانی

نخل گردانی آئین عزاداری از عهد ساسانی

نَخْل‌ْگَردانی، مراسمی است که شیعیان برخی مناطق به عنوان تشییع نمادین پیکر امام حسین(ع) در عزاداری روز عاشورا برگزار می‌کنند که معروفترین آنها در یزد است

دوشنبه دوم مرداد ۰۲ بیشتر بخوانید

تپه سیلک کاشان اولین محل سکونت مدرن ایرانیان

تپه سیلک کاشان اولین محل سکونت مدرن ایرانیان

از نکات دیدنی تپه باستانی سیلک وجود خرده‌ سفال‌های چند هزار ساله روی زمین و پیرامون این تپه‌ها است. همچنین دوک‌های ریسندگی و بافندگی نشانی از آشنایی این مردم از این صنعت دارد. علاوه بر این، ساکنان منطقه با ذوب فلزات برای خود وسایل و ابزارهای کار می‌ساختند. با کشف کوره ذوب فلزات در بخش جنوبی این تپه می‌توان شهر سیلک را جزو صنعتی‌ترین شهرهای آن دوران محسوب کرد.

شنبه سیزدهم خرداد ۰۲ بیشتر بخوانید

در روز بزرگداشت فردوسی مطرح شد : سیکس پک شاعران ایرانی

در روز بزرگداشت فردوسی مطرح شد : سیکس پک شاعران ایرانی

در آئین بزرگداشت روز ادب پارسی مطرح شد، فرهنگستان توانسته بیش از هزاران موت غربی را به لسان پارسی ترنسلیشن نماید.

سه شنبه دوم خرداد ۰۲ بیشتر بخوانید

قلعه‌ تاریخی چرام

قلعه‌ تاریخی چرام

شهر چرام و شهر دهدشت و حواشی آن‌ها در دوره هزاره ۴ قبل از میلاد مسکونی و بخشی از تمدن عیلام بوده و تا اواخر حکومت ساسانیان آثاری از تمدن در این مناطق وجود دارد. در دوره بعد از اسلام منطقه چرام به جز در سلسله حکومت سامانیان، طاهریان و قراقویونلو جزئی از خاک تمامی حکومت‌های ایران و مسکونی بوده است.

دوشنبه یکم خرداد ۰۲ بیشتر بخوانید

سریال shrinking؛ سریالی که معنی اسمش گنگ است

سریال shrinking؛ سریالی که معنی اسمش گنگ است

سریال Shrinking که به اسم‌های مختلفی ترجمه شده است، همانند خود سریال دچار سردرگمی شیرین و جذابی است که می‌تواند برای چند ساعتی انرژی از دست رفته کار روزانه را باز گرداند و با لبخندی ملیح به رختخواب بروید و خواب‌های خوشگل خوشگل ببینید.
این سریال که توسط جیسون سیگل که نقش اصلی سریال با نام جیمی لیرد را بازی می‌کند به کمک بیل لاورنس و برت گلداشتاین نویسندگان سریال Ted Lasso نوشته و کارگردانی شده است، با بازی هریسون فورد در نقش دکتر پل رودز، درمانگر ارشد و همکار جیمی در مرکز روان درمانی و جسیکا ویلیامز در نقش گبی که ایشان هم روانشناس هستند توسط اپل تی وی تولید و پخش شده است.

جمعه پانزدهم اردیبهشت ۰۲ بیشتر بخوانید

مسجد ارگ تهران مسجدی 120 ساله

مسجد ارگ تهران مسجدی 120 ساله

مسجد ارک در دوره پادشاهی ناصرالدین شاه (۲۵ تیر ۱۲۱۰-۱۲ اردیبهشت ۱۲۷۵) به‌خواسته مهدعلیا، مادر وی بنا شد و پس از آسیب دیدن در زمان رضاشاه به‌توصیه آیت الله سید حسین بروجردی، مرجع تقلید شیعه، و کمک برخی از بازاریان تهران، در سال‌های ۱۳۲۷ش تا ۱۳۳۱ش بازسازی شد. از دهه ۱۳۸۰ش مراسم سوگواری محرم با مداحی منصور اَرضی در این مسجد برگزار می‌شود.

سه شنبه دوازدهم اردیبهشت ۰۲ بیشتر بخوانید

جان ویک تمام فرانسه را پاک کرد

جان ویک تمام فرانسه را پاک کرد

جان ویک ۴ که آخرین و در نتیجه جدیدترین قسمت از مجموعه فیلم‌های جان ویک است در فروردین ماه سال جاری به صورت عمومی در سینماهای جهان و صد البته در ایران به صورت خصوصی از طریق تلویزیون‌های خانگی با دوبله فارسی پخش گردید.

شنبه نهم اردیبهشت ۰۲ بیشتر بخوانید

بهترین رستوران های ارومیه

بهترین رستوران های ارومیه

ارومیه یکی از کلان‌شهرهای ایران و به خاطر بناهای تاریخی متعدد و طبیعت زیبا، جزو مقاصد مهم گردشگری کشور است. با بهترین رستوران‌های ارومیه آشنا شوید تا لذیذترین غذاهای سنتی و اصیل را در این شهر زیبا نوش جان کنید.

چهارشنبه ششم اردیبهشت ۰۲ بیشتر بخوانید

فیلم خرس کوکائینی؛ خرسی به دنبال ساقی مواد

فیلم خرس کوکائینی؛ خرسی به دنبال ساقی مواد

فیلم خرس کوکائینی داستان مادری که فرزند خود را گم کرده، محیط بانی که عاشق است، جوانان بیکاری که زورگیری می‌کنند، زوج جوانی که برای پیدا کردن نام فرزند خود به کوه آمدند، گروه خلافکاری که دنبال کوکائین‌ها هستند، است.

جمعه یکم اردیبهشت ۰۲ بیشتر بخوانید

منویی برای فیلم منو بیاورید

منویی برای فیلم منو بیاورید

تنها دفعه‌ای که جلویم سنگ گذاشتند، سر غذا قهر کردم وقتی برگشتم مادرم سنگ گذاشت تو بشقاب گفت کوفت کن، من تو عمرم رستوران لاکچری نرفته بودم. یعنی از این مدل رستوران‌ها که سنگ را با چهارتا گل تزئین می‌کنند و می‌گویند غذا گل‌سنگ داریم نرفتم که به برکت کارگردان این را هم دیدیم تا آرزو به دل از این دنیا نرویم. تنها دفعه‌ای که جلویم سنگ گذاشتند، سر غذا قهر کردم وقتی برگشتم مادرم سنگ گذاشت تو بشقاب گفت کوفت کن راستش. فکر کنم این‌ها هم موقع غذا قهر کرده بودند که برایشان سنگ آوردند.

چهارشنبه سی ام فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید