menusearch
labkhandsabz.ir

گلاره امیدی

جستجو
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۹:۱۵:۱۷

موزه مردم شناسی ساری

موزه مردم شناسی ساری

موزه مردم شناسی رامسر یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های رامسر است. افرادی که به دیدن دریای خزر می‌روند، کمتر اتفاق می‌افتد که جای دیگری را برای گردش انتخاب کنند؛ اما ماجرای موزه رامسر متفاوت است. اگر عازم شمال هستید و می‌خواهید جاذبه‌ای متفاوت ببینید، حتماً سری به این موزه بزنید.

یکشنبه بیست و سوم اردیبهشت ۰۳ بیشتر بخوانید

معروفترین غذاهای کره ای

معروفترین غذاهای کره ای

کره جنوبی کشوری شگفت‌انگیز با آداب‌ورسوم، نگرش و غذاهایی خاص و منحصربه‌فرد است. غذاخوردن در کره جنوبی تنها سیرکردن شکم نیست؛ بلکه تجربه‌ای لذت‌بخش است که با فرهنگ مردم عجین شده است. به همین دلیل غذاهای کره‌ای محبوبیت بین‌المللی دارند و در سطح جهانی پرطرفدارند. در این نوشته از مجله گردشگری ره بال آسمان می‌خواهیم معروف ترین غذاهای کره ای را به شما معرفی کنیم و از عطر و طعمشان برایتان بگوییم؛ پس تا پایان همراه ما باشید.

سه شنبه یکم اسفند ۰۲ بیشتر بخوانید

موزه و عمارت شهرداری تبریز

موزه و عمارت شهرداری تبریز

کاخ شهرداری تبریز یکی از بناهای زیبا، مستحکم و دیدنی استان آذربایجان شرقی در شهر تبریز است که به عنوان نخستین و تنها موزه تاریخ شهرداری‌ های ایران مطرح است، پس از کشور چین، در ردیف اولین موزه‌ های شهرداری‌ های جهان نیز قرار دارد. این بنا در وسط شهر تبریز و در میدانی موسوم به میدان ساعت واقع شده و در حال حاضر تبديل به موزه اي به نام موزه شهر و شهرداري شده است که روزانه آماده پذيرائي از ميهمانان مي باشد.

پنج شنبه هشتم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

موزه عصارخانه شاهی اصفهان

موزه عصارخانه شاهی اصفهان

عصارخانه به نوعی کارخانه قدیم روغن گیری است. روغن تهیه شده در عصارخانه ها بیشتر برای تأمین روشنایی شهر استفاده می‌ شد. در عصارخانه شاهی واقع در میدان نقش جهان اصفهان که در دوره شاه عباس صفوی ساخته شد، روغن مورد نیاز برای روشنایی میدان، مساجد، دربار و سایر نقاط شهر به کار برده می‌‌شد. ساختمان باقی مانده عصارخانه امروز از سه بخش تیر خانه،‌ گرم‌ خانه و انبار تشکیل شده است.
عصارخانه شاهی علاوه بر آنکه بنایی بی نظیر برای بازدید به شمار می‌ رود،‌ مرکز مطالعات فرهنگ عامه اصفهان نیز بشمار می‌رود. در این مرکز مطالعاتی مربوط به آداب و رسوم مردم اصفهان و مشاغل سنتی صورت می‌‌گیرد. حمایت از پژوهش‌ های تاریخ شفاهی نیز از فعالیت های این مجموعه است.
موزه عصارخانه شاهی در سال 2017 به عنوان برترین موزه کوچک کشور، نشان جهانی ایکوم (کمیته ملی موزه‌های ایران) را دریافت نمود.

یکشنبه سیزدهم آذر ۰۱ بیشتر بخوانید