menusearch
labkhandsabz.ir

فاطمه شمشیرگران

جستجو
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۵۶:۴۷

معرفی فیلم سینمایی زنبوردار

معرفی فیلم سینمایی زنبوردار

تا حالا فکر کردید که چه طور یک زنبوردار ساده می‌تواند یک جماعتی را بدون شلیک کمترین گلوله به دیار باقی بفرستد؟ نمی‌دانید؟ خوب فیلم زنبوردار را ببینید.
اصلاً می‌دانستید این داستان بر اساس واقعیت نبوده؟
می‌دانستید در این فیلم جیسون استاتهام هم ‌بازی کرده و هم تهیه‌کننده بوده و شرط کرده اگر بازی نکند پول می‌دهد ولی کارگردان قبول نکرده؟

جمعه یازدهم اسفند ۰۲ بیشتر بخوانید

موزه فلک الافلاک لرستان

موزه فلک الافلاک لرستان

قلعه تاريخي فلک‌افلاک با 5300 مترمربع مساحت، دو صحن، هشت برج، 300 جان‌پناه و چاهي به عمق 40 متر در بلنداي تپه‌اي باستاني در مرکز شهر خرم‌آباد واقع گرديده است. براساس آثار و شواهد به دست آمده و آثاري نظير گرداب سنگي، پل شکسته، آسياب گبري و ديگر بقاياي شهر باستاني شاپور خواست، ساخت اوليه اين بناي شکوهمند تاريخي را به زمان شاپور اول ساساني نسبت مي‌دهند.

شنبه سوم تیر ۰۲ بیشتر بخوانید

عکسهایی از طبیعت سامان بهشت چهارمحال و بختیاری

عکسهایی از طبیعت سامان بهشت چهارمحال و بختیاری

استان چهارمحال و بختیاری به مرکزیت شهرکرد به دلیل وجود آب و هوای کوهستانی و کوهپایه ای و همچنین وجود زاینده رود که سرتاسر این استان را طی می‌کند از مناطق گردشگری طبیعی ایران به شمار می‌رود که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌نماید که شهرستان سامان یکی از مهمترین نقاط طبیعت گردی در این استان است که در کنار طبیعت زیبا آثار باستنی همچون پل زمان خان ، پل هوره، پل ایلبگی، پل کاهکش، پل چلوان و پل چم نار و امام زاده بابا پیر احمد است.

دوشنبه بیست و هشتم فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید

سیزده به در، چهارده به تو، لعنت به مرد غرغرو

سیزده به در، چهارده به تو، لعنت به مرد غرغرو

در ایران باستان به دلیل دوازده روز جشن و پای‌کوبی به خاطر دوازده ماه سال در روز سیزدهم به دلیل پایان مشکل کمر و درد گرفتن پا از این‌همه پای‌کوبی و همچنین اعلام رسمی جشن‌های نوروزی و آغاز فصل کار کردن این روز را به صحرا می‌رفتند و در آنجا شُلِکس می‌کردند ( همان ریلکس ولی در آن زمان به این نام صدایش می‌زدند ) و آش می‌خوردند و اگر حسش بود کمی بازی‌های محلی انجام می‌دادند.

یکشنبه سیزدهم فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید

موزه گرمابه پهنه سمنان

موزه گرمابه پهنه سمنان

موزه هایی مثل موزه گرمابه پهنه و یا گرمابه حضرت سمنان از مکانهای تاریخی هستند که با یک تیر می‌توانید چند نشان بزنید هم از دیدن ابنیه تاریخی و نقوش بکار رفته در آن لذت ببرید و هم اینکه با وسایل و ادوات زندگی مردم در آن دوران بشتر آشنا شوید و اطلاعات زیادی را از بازدید به دست آورید که تا سالها در خاطرتان باقی می‌ماند

چهارشنبه نوزدهم بهمن ۰۱ بیشتر بخوانید

کبوترها نگهبانان هتل و ارگ چهارصد ساله

کبوترها نگهبانان هتل و ارگ چهارصد ساله

در مسیر جاده تاریخی ابریشم، نزدیک به چهار قرن پیش برج و باروی عظیمی ساخته شده بود؛ عمارتی زیبا از خشت و گل با چهار برج در چهار گوشه آن. با گذشت سال‌ها، گرد و غبار تاریخ سنگینی خود را بر دیواره‌های ارگ گوگد فرونشاند و قسمت زیادی از آن را خراب کرد اما خوشبختانه هنوز می‌توانید ردپای تاریخ چهارصد ساله را در این مکان بیابید. گوگد یک ارگ و قلعه در هم تنیده محسوب می‌شود، بدین معنا که این مکان هم قلعه ای برای دفاع از شهر بوده، هم ارگی برای حکمرانی شاه زمانه

چهارشنبه پنجم بهمن ۰۱ بیشتر بخوانید

آدرس بعضی از بهترین رستوران های بندرعباس از نظر مسافران

آدرس بعضی از بهترین رستوران های بندرعباس از نظر مسافران

همه ما که نه ولی اکثر مردم قبل رفتن به سفر معمولا دنبال رستوران خوب می‌گردند که چند دلیل دارد 1- غذای خوب بخورند تا مریض نشوند، 2- چون تنها چیزی که خوب و با بهترین جزئیات یادشان است همان رستوران است الباقی مراکز تفریحی و گردشگری را با این دقت یادشان نیست حتی در برخی مواقع دیده شده مطالب مهمی مثل لیست خرید همسر و یا حتی درسی که امتحان دارند یادشان رفته ولی تعداد کاشی و سرامیک رستوران و تعداداینکه چند نفر را می‌تواند در خود جای دهد و چقدر درآمد دارد و چند نفر غذای بیرون بر بردند را به خوبی یادشان است، 3- گرفتن عکس سلفی با غذا در رستوران برای کور کردن چشم حسود، 4- سایر موارد دیگر که امکان بازگو کردن آن نیست .

دوشنبه بیست و ششم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

موزه ملی مردم‌شناسی مکزیکوسیتی، مکزیک

موزه ملی مردم‌شناسی مکزیکوسیتی، مکزیک

موزهٔ ملی مردم‌شناسی مکزیک، پربازدیدترین موزهٔ مکزیک است. در این موزه آثار باستان‌شناسی و مردم‌شناسی برجسته‌ای از میراث دوران پیشاکُلُمبی (pre-Columbian) مکزیک نمایش داده شده است. (دوران پیشاکُلُمبی، برهه‌ای از تاریخ قارهٔ آمریکاست که در آن هنوز مردم اروپایی به این قاره وارد نشده بودند). در میان این آثار می‌توان به سنگ خورشیدی (Stone of the Sun) (یا سنگ تقویم آزتک، Aztec calendar stone) و مجسمهٔ Xochipilli آزتک اشاره کرد

شنبه سوم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

مرکز خرید بام لند

مرکز خرید بام لند

در دو سه سال اخیر، مراکز خریدی در تهران افتتاح شده که به بزرگی یک شهرند، بام لند یکی از آنهاست. کمی که از مرکز شهر دور شویم و به سمت دریاچه مصنوعی چیتگر برویم، بام لند را می‌بینیم.

بام لند، شبیه مراکز خرید همیشگی نیست و نمونه‌اش را بیشتر در خارج از ایران دیده‌ایم. در یک محوطه باز روبه دریاچه، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های اسم‌ورسم‌داری قرار گرفته‌اند. می‌توانیم هروقت از گشتن در مغازه‌ها خسته شدیم، در کنار دریاچه قدمی بزنیم، به پرنده‌ها غذا بدهیم و دوباره به داخل برگردیم.

پنج شنبه دهم آذر ۰۱ بیشتر بخوانید