menusearch
labkhandsabz.ir

اباذر صالحی

جستجو
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۹:۰:۲۲

حشاشین و حسن صباح در نقد با زیر شلواری

حشاشین و حسن صباح در نقد با زیر شلواری

سریال تلویزیونی الحشاشین یا همان حشاشین یا حسن_صباح و برو بچ این‌بار مهمان #نقد_با_زیرشلواری بودند تا بدانند همینطوری الکی و دولکی و احتمالاً سه لکی نمی‌توانند هرچه دلشان خواست بگویند و بروند چون ما مثل عقابی پیر ولی تیز بین اینجا نشسته ایم و چُرت بعد از ناهار می‌زنیم
اگر می‌خواهید در مورد این سریال و مضامین قایم شده در آن بیشتر بدانید هشتمین برنامه از نقد با زیرشلواری را از دست ندهید

دوشنبه بیستم فروردین ۰۳ بیشتر بخوانید

پادشاهان و یادگارنویسی بر روی کتیبه‌ها

پادشاهان و یادگارنویسی بر روی کتیبه‌ها

می نویسم یادگاری تا بماند روزگاری - هیچ وقت فکر نمی‌کردم که پادشاهان هم علاقه به نوشتن یادگاری روی در و دیوار داشته باشند به نحوی که بر روی آن اثر تاریخی کنده کاری کنند این معضل از دیرباز تا الان بوده است و جنبه ارثی فرهنگی دارد کاش آنها هم کتاب بی شعوری کلمنته را می‌خواندند تا بلکه با شعور شوند

دوشنبه سی ام بهمن ۰۲ بیشتر بخوانید

شهردار ونیز: اگر گردشگران بیایند فحش می‌دهم

شهردار ونیز: اگر گردشگران بیایند فحش می‌دهم

شهردار شهر ونیز در ایتالیا ورود گروهی گردشگران بیش از 25 نفر را ممنوع اعلام کرد و گفت: اگر بیشتر از این بیایید در جلسات شورای شهر شما را فحش می‌دهیم

دوشنبه یازدهم دی ۰۲ بیشتر بخوانید

سفر به بجنورد، زیستگاه یوز پلنگ آسیایی

سفر به بجنورد، زیستگاه یوز پلنگ آسیایی

فصل بهار مخصوصاً از اواسط آن بهترین زمان برای گردشگری در دل طبیعت است که هر بیننده ای را مجذوب زیبایی خود می‌کند، یکی از مناطق جذاب، بکر و بسیار زیبای ایران استان خراسان شمالی به مرکزیت بجنورد است، در این مطلب می‌خواهیم سری به این استان بزنیم و از جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی در طراف این شهر لذت ببریم 

سه شنبه بیست و نهم فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید

معرفی جشن فروردینگان

معرفی جشن فروردینگان

فروردینگان، اردیبهشتگان، خردادگان، تیرگان هرکدام نام مناسبت‌هایی است که نیاکان ما در ۱۲ ماه سال آن را جشن می‌گرفتند. ایرانیان باستان براساس فرهنگ کهن ملی، باورها، عقاید و اندیشه‌های مذهبی برای هر روز و هر ماه نامی انتخاب می‌کردند و هنگامی که نام روز و ماه با هم یکی می‌شد، آن روز را جشن می‌گرفتند. بر همین اساس نوزدهمین روز ماه فروردین را که “فروردین” نام داشت را جشن می‌گرفتند نام آن را جشن فروردینگان نهاده بودند.

یکشنبه بیستم فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید

سفر به تنها روستای قلعه‌ای ایران

سفر به تنها روستای قلعه‌ای ایران

روستای تاریخی دولت آباد تنها روستای باقی مانده از دوران قاجاریه در ایران که دور تا دور آن را دیوارهایی از خشت و گل محصور کرده است و در حدود 70 خانوار در این روستا ساکن هستند که هر ساله گردشگران زیادی را برای گذراندن چند روزی به دور از هیاهوی شهر به خود جلب می‌نماید.

یکشنبه ششم فروردین ۰۲ بیشتر بخوانید

فواید استفاده از باتوم در کوه و ماشین

فواید استفاده از باتوم در کوه و ماشین

اتوم یا باتون کوه نوردی از آن جمله وسایلی است که هر کوه نوردی باید در کوله پشتی، دستش و یکی هم در ماشین برای موقعیت های حساس داشته باشد تا بتواند از خود در برابر انواع موجودات موذی و دیوانه محافظت کند، این وسیله کاربردی که نوع تلسکوپی یا همان جمع شونده آن به راحتی در زیر صندلی ماشین و کنار دست راننده قرار می‌گیرد می‌تواند خدمات بسیاری را به شما ارائه نماید البته از این وسیله که جنس بدنه آن از آلمینیوم است در کوه نوردی هم استفاده می‌شود که در ادامه به ذکر موارد استفاده از آن در کوه می‌پردازیم چون موارد استفاده در ماشین را همه بلد هستند .

شنبه بیست و نهم بهمن ۰۱ بیشتر بخوانید

گردشگری مذهبی در مشهد

گردشگری مذهبی در مشهد

امروز می‌خواهیم یک سفره یک روزه به اماکن گردشگری شهر مشهد داشته باشیم همانطور که می‌دانید شهر مشهد مدفن امام هشتم شیعیان و آزادگان مسلمان جهان علی ابن موسی الرضا (ع) است به همین خاطر گردشگری خود را با این بزرگوار شروع می‌کنیم و در پایان با امامزاده یاسر به عنوان آخرین مکان گردشگری دینی امروز را به پایان می‌رسانیم البته بیان این نکته ضروری است که گردش در بارگاه امام رضا (ع) و دیدن مراکز تفریحی و گردشگری و زیارتی این مجموعه خودش به تنهایی بیشتر از یک روز وقت می‌گیرد .

یکشنبه شانزدهم بهمن ۰۱ بیشتر بخوانید

15 بهمن جشن میانه زمستانی 

15 بهمن جشن میانه زمستانی 

در ادوار مختلف بنا به اقتضای زمان انواع جشن ها و مراسمات برپا می‌گردیده تا هم مردم از آمدن آن روز با خبر شوند وهم اینکه به واسطه آن مراسم جویای احوال یکدیگر باشند، یکی از جشنهای ایران باستان جشن میانه زمستان است .

شنبه پانزدهم بهمن ۰۱ بیشتر بخوانید

هورامان زیبایی که انتها ندارد

هورامان زیبایی که انتها ندارد

شاید با دیدن خانه هایی که در دل کوه و بر روی هم ساخته شده اولین جایی که به ذهن برسد ماسوله است ولی در غرب کشور مخصوصا در استان کردستان از این نوع ساختمانها و روستاها وجود دارد که «اورامان تخت» یکی از این روستاها است .
این روستا يکي ‌از‌ روستاهای ‌تاريخي‌ ایران و زيستگاه مردمان هورامي است که در شهرستان سرو آباد، در 60 کیلومتری جنوب شرقی مریوان، در 170 کیلومتری سنندج و در کردستان جای دارد. در بلندای 1500 متری از تراز دریا، روستای ‌اورامان تخت در ‌دامنه ‌رشته کوه­های زاگرس، شاهو و کوسالان است و رودخانه سيروان و «لیله» و چشمه بل و هانودگا آن را سیراب می­ سازند.

چهارشنبه پنجم بهمن ۰۱ بیشتر بخوانید

تنگ‌ براق  بهشت گمشده استان فارس

تنگ‌ براق  بهشت گمشده استان فارس

تنگ براق نام روستایی از توابع بخش سده، شهرستان اقلید در ۱۹۰ کیلومتری شمال شیراز است. این تنگه در میان انبوه درختان سر به فلک کشیده با آبشار، غارهای زیبا، رودخانه، چشمه‌ها، آبچک‌ها و ستون‌های آهکی مناظر زیبایی را به وجود آورده که چشم هر رهگذر را به خود خیره کرده است.

پنج شنبه بیست و نهم دی ۰۱ بیشتر بخوانید

تهران – چالوس اگر رسیدیم کلاردشت

تهران – چالوس اگر رسیدیم کلاردشت

امروز می‌خواهیم بزنیم به جاده چالوس و برویم و برویم و برویم تا چالوس البته مجبوریم چون انتهای جاده چالوس شهر چالوس است و بعد از آن اگر وقت شد در راه برگشت سری هم به کلاردشت بزنیم اگر هم نشد سری بعد، از در خانه که راه افتادید به سمت کرج حرکت کنید از هر مسیری که راحت هستید برای ما فرقی نمی‌کند اما نرسیده به کرج همان ابتدای دم دروازه یک جاده کجکی به سمت چالوس جدا می‌شود وارد آن شوید گشتن ما از همینجا آغاز می‌شود .

سه شنبه بیست و هفتم دی ۰۱ بیشتر بخوانید